Боже світло

(понеділок V тижня Звичайного періоду)

В началі сотворив Бог небо й землю. Земля ж була пуста й порожня та й темрява була над поверхнею безодні, а дух Божий ширяв над поверхнею вод.
І сказав Бог: «Нехай буде світло!» І настало світло. І побачив Бог світло, що воно добре та й відділив Бог світло і від темряви. Назвав же Бог світло – день, а темряву назвав ніч. І був вечір і був ранок – день перший.
І сказав Бог: «Нехай станеться твердь посередині вод і нехай вона відділяє води від вод!» І зробив Бог твердь і відділив води, що під твердю, від вод, що над твердю. Тож сталося так. І назвав Бог твердь – небо. І був вечір і був ранок – день другий.
І сказав Бог: «Нехай зберуться води, що під небом, в одне місце і нехай з’явиться суша». І так сталося. І назвав Бог сушу – земля, а збір вод назвав морями. І побачив Бог, що воно добре. Бог сказав: «Нехай земля зростить рослини: траву, що розсіває насіння, і плодові дерева, що родять плоди з насінням, за їхнім родом на землі». І так сталося. І вивела земля з себе рослини: траву, що розсіває насіння за своїм родом, і дерева, що родять плоди з насінням у них, за їхнім родом. І побачив Бог, що воно добре. І був вечір і був ранок – день третій.
І сказав Бог: «Нехай будуть світила на тверді небесній, щоб відділяти день від ночі й нехай вони будуть знаками для пір року, для днів і років; нехай будуть світила на тверді небесній, щоб освітлювати землю». І так сталося. І зробив Бог два великі світила: світило більше – правити днем, а світило менше – правити ніччю, і зорі. І примістив їх Бог на тверді небесній, щоб освітлювати землю, та управляти днем і ніччю і відділяти світло від темряви. І побачив Бог, що це добре. І був вечір і був ранок – день четвертий.

Бут 1,1-19

Розпочинаємо цикл читань з книги Буття, першої книги Біблії. В перших 11 розділах почуємо розповіді, що виходять за рамки простих історичних подій, бо будуть пояснювати механізми історію людства, пояснювати більш наше теперішнє, чим минуле.

Перший розділ описує створення Богом всього того, що існує. Перший день це день створення світла. Автор цього розділу все дуже добре продумав і побудував свою розповідь – навіть кількість слів та виразів пораховані! Тому не випадково спочатку говорить про створення світла, а вже пізніше розказує про сонце, місяць та зорі, без яких, як відомо, не може бути світла чи зміни дня й ночі. Що ж він хотів сказати? Світло першого дня не залежить від небесних світил і, згідно з іудейською традицією, Бог заховав його до дня приходу Месії.

Ісусе, світло світу, нехай безустанно сяє Твоє світло над віруючими в Тебе! Розпорош темряву нашого світу!

Advertisements

1 thought on “Боже світло

  1. Сповіщення: Боже світло | CREDO

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close