Закон, що вбиває (четвер XXVII тижня Звичайного періоду)

0000107224

О, нерозумні галати! Хто вас зачарував, вас, перед очима в яких був зображений Ісус Христос розп’ятий? Одне лиш хочу від вас знати: Чи ви прийняли Духа завдяки ділам закону, а чи тому, що повірили проповіді? Невже бо ви такі безглузді? Почавши духом, завершуєте тепер тілом? Невже стільки ви натерпілися марно? Коли б лиш марно! Чи ж Той, хто подає вам Духа і творить чудеса між вами, чи ж Він робить це завдяки ділам закону, а чи тому, що ви повірили проповіді?

Гал 3,1-5

Апостол Павло був гострий на язик. Такі вислови! Рубає з плеча, святий. Він дивується: Хто вас зачарував? Хто вам наврочив? Ніби хтось таємничим способом їм поробив і вони покинули християнську свободу, аби зануритися в дотримування законів Старого Завіту. Для християн більш притягуючим стає легалізм, виконання приписів, а не жива віра, не сила Святого Духа.

Сьогодні, мабуть, мало кого приваблює повернення до приписів закону Мойсея. Хто їх взагалі знає? А ось легалізм може притягувати завжди. Що це значить? Я молюся тому, що так треба, бо інакше це гріх, чи тому, що це каже мені моя совість й розум? Беру участь в Месі зі звички чи тому, що серце мені так каже? Можна бути бездоганними перед законом (вже новозавітнім чи церковним), але одночасно позбавленими Духа.

Advertisements

1 thought on “Закон, що вбиває (четвер XXVII тижня Звичайного періоду)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close