Вірити в тілі (субота XXIV тижня Звичайного періоду)

pentecost-1024x492

Браття, хтось скаже: Як воскреснуть мертві? І в якім тілі прийдуть? Безумний! Те, що ти сієш, не оживе, як не умре. І те, що сієш, не тіло, що має уродитись, а голе зерно, наприклад, пшениці або якесь інше.
Так  само й воскресіння мертвих: сіється в тлінні, а встає у нетлінні; сіється в безчесті, а встає у славі; сіється в безсиллі, а встає у силі; сіється тіло тваринне, а постає тіло духовне. Якщо є тіло тваринне, то є й тіло духовне. Так і написано: «Перший чоловік Адам став душею живою, а останній Адам духом животворним».
Та не духовне перше, а тваринне: потім духовне. Перший чоловік із землі – земний, другий чоловік – з неба. Який земний, такі й земні, і який небесний, такі й небесні.
І так само, як ми носили образ земного, так носитимем і образ небесного.

1Кор 15,35-37.42-49

Останній уривок з Першого послання до Корінтян. Апостол залишає цей аргумент на завершення: воскресіння Христа та воскресіння людей. Для філософської думки Греції, тіло являється в’язницею, з якої треба вийти. Якщо і є якась вічність після цього земного життя, то напевно воно ніяк не пов’язане з тілом, бо тіло обмежує, тіло обтяжує. Тому й воскресіння Ісуса в такій системі виглядає як повернення до неволі.

Апостол, відштовхуючись від історичної події Ісуса, проповідує інакше. Буде воскресіння тіла. Український переклад, який тут цитую, говорить про “тваринне тіло”. По-грецьки, “психічне” або “душевне”, що відрізняється від “духовного”. Тіло буде наповнене Духом, те саме тіло, але в якому повністю буде жити Божий Дух. Ми покликані до вічності разом з цим нашим тілом, тож наш тілесний вимір теж має бути посвячений Богу. Вірити в серці? Не вистачає! Вірити теж і в тілі! Практичні висновки кожен нехать робить сам…

Господи, нехай вся моя особистість стає духовною!

Advertisements

1 thought on “Вірити в тілі (субота XXIV тижня Звичайного періоду)

  1. Сповіщення: Вірити в тілі | CREDO

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close