Понеділок 3 тижня Великоднього періоду

Стефан-перед-синедріоном-Фра-Анжеліко
Фра Анжеліко, Стефан перед синедріоном

Тими днями Стефан, сповнений благодаттю і силою, здійснював у народі великі знамення й чудеса. Та піднялися деякі зі синагоги, що називалася лібертинською, а також з киринейської та олександрійської, і ті, хто з Килікії й Азії, – і сперечалися зі Стефаном, але не могли протистояти мудрості й Духові, яким він говорив.
Тоді вони підмовили людей, котрі казали, що чули, начебто він говорив зневажливі слова проти Мойсея і Бога. Вони підбурили народ, старших, книжників і, накинувшись, схопили його та привели до синедріону.
Поставили фальшивих свідків, які говорили: «Цей чоловік не перестає говорити слова проти цього святого місця і проти Закону. Адже ми чули, як він казав, що Ісус Назарянин зруйнує це місце та змінить звичаї, які нам передав Мойсей!»
Поглянувши на нього, всі, хто сидів у синедріоні, побачили, що його обличчя було подібне до обличчя ангела.

Діян 6,8-15

Знову суд перед синедріоном, та тепер відповідають не Апостоли, а представник групи вірних, один із “сімох”, Стефан. Перед цим противники сперечаються з ним, але нічого не можуть зробити. Тоді “вони підмовили людей” (буквально: “підкинули”), “підбурили народ, старших, книжників”, “поставили фальшивих свідків” (те саме слово перекладається і “свідок”, і “мученик”). Постаралися як тільки могли, аби лише знищити справжнього свідка. І оскаржують по тих самих пунктах, по яких був оскаржений Ісус. Стефан проходить шлях, подібний до страстей Христа: ті самі оскарження, фальшиві свідки, синедріон, натовп (який ще так недавно ставився добре до християн…). Як з Ісусом, так і зі Стефаном, кінець буде трагічний. А Стефан? “Його обличчя було подібне до обличчя ангела”, бо віддзеркалює світло Христа.

Так продовжується історія Христа в Церкві, в учнях Ісуса. Завжди будуть ті, кому ця дорога не буде подобатися, кому – буквально – “отой Ісус Назарянин” не буде давати спокою. І будуть організовуватися дуже добре для досягнення своїх цілей. Що можна зробити проти такої машини? “Обличчя ангела”. Пізніше Стефан буде говорити, але ще перед словами сам вигляд християн, їхня особа, має світитися, має промовляти, має свідчити.

Історія Церкви (=Христа) сьогодні залежить від нас. Будьмо готові!

Advertisements

2 thoughts on “Понеділок 3 тижня Великоднього періоду

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close